ÜRÜN KATEGORİLERİ

E-BÜLTEN KAYIT

 

   

YENİ GELEN ÜRÜNLER

Çam Çırası Suyu Ve Faydaları

Çam Çırası Suyu Ve Faydaları

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş'ta iki lise öğrencisi hazırladıkları TÜBİTAK projesiyle, Çam çırası suyunun, kan şekerinin düzenlenmesinde faydalı olduğunu ortaya koydu.
Öğrenciler, farklı diyabet hastalarıyla yaptıkları görüşmelerde kan şekerini düzenlemek için ilaç kullanmak yerine çam çırası suyu kullandıklarını ve yaptıkları bilimsel çalışmayla da bunun gerçekten işe yaradığını ispatladıklarını belirtti.
Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde konusunda deney hayvanları üzerinde bu konuda bazı çalışmalar yapıldı ve sonucunda çam çırası suyunun diyabet hastası olan deney hayvanlarında insülinle aynı etkiyi yaptığı görüldü. Ayrıca, çam çırası suyu kullanılan deney hayvanlarında diğer şeker hastalarında görülen doku yağlanmasında da azalmalara neden olduğu görüldü.

Deney hayvanları üzerinde yaptıkları birinci deneyde, kan şekerinin düşmediği gözlemlendi. Birinci deneyin ardından 2. grup denemede diyabet oluşturulan deneklerin içme sularına çıra parçaları ilave edildi ve bu 6 hafta devam etti.

Her hafta alınan kan örneklerinde kan şekeri ölçümlerinde kontrol diyabet grubuna göre çıra verilen diyabet grubunun kan şekeri seviyesinde belirgin bir düzelme olduğu gözlendi. Sonraki haftalarda şeker düzeylerinin düzenli olduğu görüldü. Elde edilen bu deney sonucuna göre herhangi bir zararı olmayan çıra ve benzeri bitkisel materyaller üzerinde diyabetle ilgili daha ileri noktalarda araştırmalar yapılması bekleniyor.
Evet çamın insan sağlığı üzerindeki faydalarını hemen hemen hepimiz biliyoruz.Çam çırası suyunu şu anda tanıdığı 2 diyabet (şeker)hastaları kullanmakta ve sonuçları bende dikkatle takip ve merak ediyorum.Çam çırası suyu buhar distilasyon yöntemiyle elde ediliyor ve umuyorum ki tıbba yayarlı bir gelişme olacak yaptığım araştırmalara göre frensız çam çıra suyu dünyada bir çok insan tarafından kullanılmakta,konuyla ilgili gelişmeleri daha sonra yazmaya devam edeceğim.

Dataylı bilgiler : http://www.lokmanhekiminiz.com/forum/thread-7211-post-10342.html#pid10342 linkinden takip edilebilirsiniz

Satın almak istiyorsanız http://www.lokmanhekimimiz.com/1688/Urunlerimiz/Bitkisel-Sular/Cam-Cirasi-Suyu-1000Ml.-Furkan-Turkiyede-Ilk-Ve-Tek.aspx linkimizden temin edebilirsiniz